ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը փետրվարի 28-ին հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության փոխդեսպան Քրիստոֆ Քասախյանին:
Քննարկվել են Հայաստանում ժողովրդավարարության հաստատման գործընթացները, ներկայացվել է տարբեր ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումների օրակարգը: Դրանք վերաբերել են, մասնավորապես, դատաիրավական ու ոստիկանության ոլորտներում կատարվող լայնածավալ բարեփոխումներին: Մանրամասն անդրադարձ է եղել սահմանադրական բարեփոխումների ընթացքին:
Խոսելով քաղաքական գործընթացներին կանանց ներգրավվածության մասին՝ Արուսյակ Ջուլհակյանը նշել է, որ կանայք ակտիվ են խորհրդարանում, մի շարք պետական պաշտոններ վստահվել են նրանց:
Անդրադարձ է եղել Հայաստանի ու Արցախի շուրջ ստեղծված անվտանգային միջավայրին, Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակմանը. այս համատեքստում ընդգծվել է միջազգային գործընկերների աջակցությունը: Զրուցակիցների քննարկման առանցքում են եղել նաեւ Հայաստանում ֆրանսերենի տարածմանն ուղղված աշխատանքները:

28 февраля заместитель председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам, депутат фракции "Гражданский договор" А.Джулакян встретилась с вице-послом Французской Республики в РА К.Касахяном.
Обсуждены процессы становления демократии в Армении, представлена ​​повестка проводимых преобразований в различных областях. В частности, затронуты масштабные реформы в судебно-правовой и полицейской сферах. Детально рассмотрен процесс конституционных реформ.
Коснувшись участия женщин в политических процессах, А.Джулакян отметила, что женщины активны в парламенте, им доверен ряд государственных должностей.
В беседе уделено внимание создавшейся вокруг Армении и Арцаха среде безопасности, незаконной блокаде Лачинского коридора, в этом контексте подчеркнута важность поддержки международных партнеров. Собеседники обсудили также работу по распространению французского языка в РА.